Zabezpečovací systémy

Elektronické zabezpečení hlídá prostory 24 hodin denně. Při narušení budete okamžitě informováni prostřednictvím sms či voláním. 

Pokud dojde k pohybu v zastřežené oblasti, rozbití okna nebo detektor vyhlásí nebezpečí požáru, okamžitě se spustí akustická siréna a budete informováni na Váš mobilní telefon prostřednictvím sms nebo voláním. Alarm je možné připojit na PCO- pult centralizované ochrany a pokud dojde k poplachu, zásahová jednotka objekt fyzicky zkontroluje.

EZS se skládá z ústředny ke které je možné připojit klávesnice, pohybové detektory, akustické sirény, magnetické kontakty dveří a oken, požární detektory, detektory rozbití skla, záplavové detektory, detektory kontroly CO2.


Provedení EZS

Do systému se komponenty dají zapojit drátově a bezdrátově, u drátového provedení je náročnější instalace ale jednotlivé komponenty jsou poté bezúdržbové. Komponenty jsou napájeny ze záložního zdroje ústředny a proto i při výpadku proudu zůstavají nadále funkční.

U bezdrátového provedení je instalace značně jednodušší, ale každý komponent má v sobě baterii která se musí pravidelně měnit přibližně jednou ročně.


Využití EZS

Systém se dá konfigurovat do více zón což v praxi znamená že můžete mít například zastřežený sklad nebo garáž a odjištěný zbytek objektu kde se můžete volně pohybovat aniž byste vyhlásili poplach.

Systém se dá použít i jako docházkový systém kdy každý zaměstnanec má svůj vlastní kód označený jeho jménem a přes počítač nebo telefon kontrolovat příchody a odchody.

Další možností je nadstavba chytré domácnosti a tedy ovládání jakéhokoliv elektrického zařízení na dálku pomocí aplikace.